WSSE Kielce

Font Size

Cpanell
Jesteś tutaj: Start Promocja Zdrowia Wydarzenia, aktualności Wydarzenia pozostałe Seminarium dla pielęgniarek i położnych "Zdrowie psychiczne społeczeństwa - wyzwania i zagrożenia XXI wieku"

Promocja Zdrowia - Wydarzenia, aktualności

Seminarium dla pielęgniarek i położnych "Zdrowie psychiczne społeczeństwa - wyzwania i zagrożenia XXI wieku"

 

 Zaproszenie na bezpłatne seminarium dla pielęgniarek i położnych ph.

"Zdrowie psychiczne społeczeństwa - wyzwania i zagrożenia XXI wieku"

29 września 2017, sala koncertowa Sanatorium Marconi w Busku-Zdroju

 

Świętokrzyski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w imieniu organizatorów XV Festiwalu Zdrowia w Busku-Zdroju zaprasza pielęgniarki i położne do udziału w bezpłatnym seminarium "Zdrowie psychiczne społeczeństwa - wyzwania i zagrożenia XXI wieku". Zaproszenie szczególne kierowane jest do osób zainteresowanych tematyką zdrowia psychicznego, a zwłaszcza pielęgniarek środowiskowo-rodzinnych oraz środowiska wychowania i nauczania.

Seminarium odbędzie się w dniu 29 września 2017 r. w godz. 15.00 - 17.30 w sali koncertowej Sanatorium Marconi w Busku-Zdroju.

Podczas spotkania poruszone zostaną różne aspekty zdrowia psychicznego, m.in. związki uzależnień z depresją (Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kielcach) oraz wpływ depresji i przewlekłego stresu na wzrost ryzyka nowotworów złośliwych (Świętokrzyskie Centrum Onkologii). Prof. Barbara Błaszczyk przybliży zagadnienia związane z depresją w wieku starszym oraz inne choroby neurologiczne towarzyszące seniorom. Przedstawiciele Państwowej Inspekcji Pracy zwrócą uwagę na stres w pracy, jako czynnik zwiększający ryzyko depresji. Zostaną także zaprezentowane programy z zakresu zdrowia psychicznego prowadzone przez Stowarzyszenie "Spójrz inaczej" oraz programy profilaktyczne realizowane przez Świętokrzyskie Centrum Onkologii w celu budowania świadomości onkologicznej w społeczeństwie. Takie działania pozwalają nie tylko wyeliminować mity i stereotypy w onkologii ale także zmniejszają lęk towarzyszący często badaniom profilaktycznym.
Głównym organizatorem Festiwalu Zdrowia i imprez towarzyszących jest Starostwo Powiatowe w Busku-Zdroju.

Warunkiem uczestnictwa w seminarium jest telefoniczne lub mailowe zgłoszenie się do dnia 20 września 2017. Kontakt telefoniczny : 41 335 96 60 (WSSE Kielce) lub 41 36 74 032 (ŚCO Kielce) lub mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

 


PROGRAM SEMINARIUM DLA PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH ph.

"Zdrowie psychiczne społeczeństwa - wyzwania i zagrożenia XXI wieku"

  • 15.00 - mgr Irena Sobieraj - Słowo wstępne i prowadzenie konferencji

  • 15.10 - Stowarzyszenie "Spójrz Inaczej"- Prezentacja programów rekomendowanych z zakresu zdrowia psychicznego

  • 15.25 - mgr Jadwiga Zapała, Świętokrzyskie Centrum Onkologii w Kielcach -"Stres a nowotwory"

  • 15.45 - mgr Ewa Ziemkiewicz, Wojewódzka Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Kielcach - "Uzależnienia a depresja"

  • 16.05 - prof. Barbara Błaszczyk, Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. E.Lipińskiego w Kielcach - "Choroby neurologiczne wieku starszego z uwzględnieniem depresji

  • 16.25 Państwowa Inspekcja Pracy - Okręgowy Inspektorat Pracy w Kielcach - wykład o tematyce pracy powiązanej z depresją - stresem, który prowadzi do depresji

  • 16.45 dr Małgorzata Biskup, dr Leszek Smorąg, Świętokrzyskie Centrum Onkologii w Kielcach - "Bądź spokojna - zadbaj o profilaktykę" - prezentacja programów profilaktyki nowotworów złośliwych piersi i szyjki macicy

  • 17.15-17.30 - mgr Irena Sobieraj – Podsumowanie

Tobaco Free Cities  logo test na HIV

Jesteś tutaj: Start Promocja Zdrowia Wydarzenia, aktualności Wydarzenia pozostałe Seminarium dla pielęgniarek i położnych "Zdrowie psychiczne społeczeństwa - wyzwania i zagrożenia XXI wieku"